חברי הצוות

ירון אופיר מהנדסים

יעל דניאל, Ph.D., יועצת בכירה, הנדסת רעידות אדמה

יעל דניאל

אודות יעל דניאל

ד"ר יעל דניאל הינה מהנדסת מבנים, בוגרת תואר ראשון (2007) בהצטיינות יתרה מאוניברסיטת בן גוריון, ודוקטורט (2012) בתחום הנדסת רעידת אדמה מהטכניון.

יעל בעלת ניסיון כעוזרת הוראה בטכניון במגוון קורסים, לרבות: מבני פלדה, מבוא להנדסת רעידות אדמה, מבוא לדינמיקת מבנים, ושיטות מחשב באנליזת מבנים. במקביל ללימודיה בתואר הראשון, התנסתה יעל בעבודה במשרד מהנדסים גדול, בו בין היתר תכננה מבנים רבי קומות. בדוקטורט עסקה יעל בנושא שדרוג אופטימלי המבוסס תפקוד של מבנים תחת עומסים דינמיים באמצעות בקרה פסיבית, עם דגש על עומסי רעידות אדמה.
בשנת 2012 יצאה יעל להשתלמות פוסט-דוקטורט באוניברסיטת טורונטו בקנדה, שם היא עבדה על שימוש במרסנים ויסקואלסטיים לשליטה בתנודות של מבנים רבי קומות עקב עומסי רוח ורעידות אדמה. כמו כן היא ביצעה סידרת ניסויים על המרסנים במעבדה, במטרה לבחון ולאפיין את התנהגותם תחת עומסים מאפיינים שונים.
בשנת 2014 הצטרפה יעל למשרד ירון אופיר מהנדסים, והיא משמשת כיועצת בכירה בתחום רעידות האדמה ומבצעת תכן שדרוג בתי ספר קיימים, במיוחד תכן מתקדם ובקרת peer- review לפרויקטים של מתכננים אחרים והנחייתם. בנוסף, מובילה יעל את תחום המחקרים במשרד בנושאים הקשורים לרעידות אדמה ומעבירה קורסים, הנחייה והרצאות למהנדסים במסגרת איגוד המהנדסים, קורסי בקרת תכן, פיקוד העורף, איגוד התעשיינים ועוד.
 יתרה מזאת, החל משנת 2019 יעל מובילה את סניף החברה בתל אביב.


יעל מובילה ואחראית על תיאום התכנון בפרויקט אינטל החדש בקריית גת. משמשת  כיועצת למשרד להגנת הסביבה ובנוסף מובילה פרויקטים ביטחוניים משמעותיים.